Pediatra teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 99 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 129 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 129 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Pediatra

Pediatra musi mieć nie tylko wiedzę medyczną, ale niejednokrotnie dobre podejście do dzieci. To dlatego, że to właśnie jest zakres jego działania. Pediatrzy zajmują się właśnie chorobami wieku dziecięcego, a on sam towarzyszy pacjentom od wieku niemowlęcego, aż do ukończenia 18 roku życia. Kiedy i po co warto udać się do pediatry? 

Kiedy należy udać się do pediatry? 

Każdy rodzic powinien wybrać się do pediatry ze swoim dzieckiem, jeśli występują takie objawy jak: 
1.    wysypka, 
2.    podwyższona temperatura, 
3.    katar,
4.    kaszel i duszności, 
5.    biegunki,
6.    zaparcia, 
7.    wymioty,
8.    nadmierna płaczliwość, 
9.    brak apetytu, 
10.    problemy ze snem. 
Każde samopoczucie dziecka, które odbiega od normalnego stanu, powinno zaalarmować opiekuna i skłonić go do odwiedzenia lekarza pediatry. 

Jak wygląda wizyta u pediatry? 

W trakcie wizyty kontrolnej u pediatry dziecko jest dokładnie badane, a także ważone i mierzone. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości w jego rozwoju, pediatra może skierować malucha (lub starsze dziecko) do odpowiedniego specjalisty w celu dalszej diagnozy. Jednym z podstawowych zadań pediatry jest również przeprowadzanie bilansów u dzieci, które odbywa się odpowiednio w wieku:
1.    1-4 tygodnia 
2.    2-6 miesięcy
3.    9 miesięcy
4.    12 miesięcy
5.    2 lat 
6.    4 lat 
7.    5 lat 
8.    9-10 lat 
9.    13-14 lat
10.    15-16 lat. 
W ten sposób ma pełen pogląd na temat tego, czy dziecko rozwija się prawidłowo.

Kim jest pediatra? 

Pediatrą nazwiemy każdego specjalistę, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób, które dotyczą wieku dziecięcego (od momentu narodzin do 18 roku życia). Musi posiadać ogromny zasób wiedzy, aby móc bezbłędnie zidentyfikować występujące schorzenia i choroby. 

Jakie choroby leczy pediatra? 

Lekarz pediatra zajmuje się wieloma chorobami okresu dziecięcego, ale do najczęściej występujących można zaliczyć: 
1.    zapalenie oskrzeli, 
2.    grypa,
3.    angina, 
4.    alergie pokarmowe,
5.    zaparcia,
6.    choroby zakaźne (np. owsica, różyczka, rumień zakaźny czy mononukleoza),
7.    atopowe zapalenie skóry (AZS). 

Wizyta u pediatry online 

Jeśli chcecie skonsultować jakiekolwiek problemy, jakie występują u waszego dziecka, zawsze możecie poradzić się lekarza online, który jest gotowy odpowiedzieć na każde pytania. Niejednokrotnie taka wizyta medyczna jest znacznie szybsza niż ta, na którą musimy udać się do gabinetu. Nie zastąpi oczywiście badania stacjonarnego, ale mogą być wskazówką, w jaki sposób pomóc dziecku lub gdzie udać się w celu dalszej diagnozy. Lekarz podczas takiej wizyty może wystawić receptę, skierowania na badania, a także zwolnienie (L4). Zazwyczaj taka wizyta odbywana jest poprzez wideo lub rozmowę telefoniczną i z pewnością może być wygodną opcją przy chorym dziecku. 

E-recepta od pediatry 

W przypadku jakichkolwiek schorzeń i objawów u dziecka, może okazać się konieczne wystawienie recepty. Bez problemu można uzyskać receptę online, czyli tak zwaną e-receptę. Wystawiana jest w zaledwie kilka minut, a jej realizacja jest identyczna jak w przypadku klasycznej recepty – możemy zrobić to w każdej aptece, używając specjalnego, przesłanego do nas kodu. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.