Recepta
online

od 59 zł

Wyszukaj lek

Wywiad

Podsumowanie

Podaj nazwę leku i ilość opakowań
(Nie realizujemy weterynaryjnych)

Ilość opakowań (na leki psychoaktywne max 1 op.)

W jakim czasie chcesz otrzymać Swój lek ?

Choroby przewlekłe?

Nie
Tak

Czy jesteś w ciąży?

Nie
Tak
Nie dotyczy

Posiadasz dokumentację medyczną?

Dodaj dokumentację

Maksymalny rozmiar pliku to 10MB. Obsługiwane pliki (pdf, jpg, png, gif)

Opisz co Ci dolega, wskazówki dla lekarza

W wielu przypadkach będzie nawiązany kontakt telefoniczny. Proszę być dostępnym telefonicznie.
*Usługa Express 1 godzina dostępna w godzinach 8-22. Na leki psychoaktyne czas realizacji może się wydłużyć z racji potrzeby dodatkowej analizy

Twoje dane:

Opłać konsultację i otrzymaj e-receptę
na wybrane przez Ciebie leki

Wywiad medyczny w sprawie erecepty:

Kontynuacja farmakoterapii chorób przewlekłych. Leki zapisane przez lekarza na konsultacji stacjonarnej, leczenie regularnie oceniane  na wizytach kontrolnych. Dobra tolerancja farmakoterapii, neguje działania niepożądane, inne dolegliwości.

Zalecenia:

  1. Przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarza
  2. Obserwacja stanu zdrowia, w razie nowych objawów lub pogorszenia się obecnych dolegliwości - wizyta w POZ/NPL
  3. Zapoznanie się z ulotką przed zażyciem leku
  4. Dalsza opieka w warunkach ambulatoryjnych
  5. Kontrolna wizyta w POZ
  6. W razie pojawienia się bólów brzucha, krwawienia, innych dolegliwości - pilny kontakt z lekarzem! (SOR/112)
  7. Ze względu na brak możliwości badania fizykalnego sugerowana jest wizyta stacjonarna, celem dobrania odpowiedniego leczenia - telemedycyna nie powinna być głównym źródłem leczenia jednostki chorobowej i dalszej terapii

E-recepta online – jak ją uzyskać ?

Nie ma niczego prostszego niż załatwienie sobie recepty w sposób elektroniczny. To rozwiązanie, które wielu osobom znacznie ułatwia proces kupowania leków. Wystarczy umówić się w przychodni lub przez specjalny formularz na stronach do tego przeznaczonych, a następnie na telefon lub mailowo otrzymujemy specjalny kod, który musimy podać podczas realizacji recepty w aptece, wraz ze swoim numerem PESEL.

Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie dla osób, które są w pełni mobilne i są w stanie skorzystać z tej opcji od strony technicznej.

Recepta online – plusy tego rozwiązania

To rozwiązanie ma wiele plusów, o których warto mówić. Przede wszystkim:
1. jest dla nas czytelna – od razu widzimy jakie leki, ile razy dziennie i w jakiej dawce powinniśmy przyjmować. Koniec z receptami, które ciężko odczytać.
2.można ją zrealizować w każdej aptece w całej Polsce
3.nie da się jej zgubić – wszystkie recepty, które wystawiane są w formie elektronicznej możliwe są do podejrzenia w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). W razie, gdybyśmy usunęli niezbędny kod – wystarczy tam zajrzeć.
4.nie trzeba stać w kolejce do lekarza – nadal w wielu miejscach, aby uzyskać receptę, trzeba umawiać się na wizytę do specjalisty. A przecież kompletnie nie ma takiej potrzeby – wystarczy skorzystać z opcji e-recepty.

To rozwiązanie oszczędza sporo czasu, nie ma konieczności stania w kolejce, a w dodatku taką receptę realizuje się równie prosto jak klasyczną receptę papierową lub taką, którą wystawiono w gabinecie stacjonarnie. Opcja, która ma naprawdę wiele plusów.

Jak zdobyć receptę online?

Aby zdobyć receptę online wystarczy umówić się na telewizytę albo wypełnić specjalny formularz na stronie, w którym wybieramy nazwę leku, jego dawkę, a także ilość tabletek, którą chcemy mieć w opakowaniu. I tyle wystarczy. W kilka minut lekarz wypisuje nam receptę, a tę wystarczy już zrealizować w najbliższej aptece.

A co z refundacją erecepty ?

W zależności od sposobu zdobycia recepty – można mieć ciągłość, jeśli chodzi o refundację. Niektóre miejsca jednak nie gwarantują takiego rozwiązania. Warto więc wybierać takie miejsca, w których możliwe będzie skorzystanie z takiej opcji, która dla wielu osób ma duże znaczenie.

Recepta elektroniczna (e-recepta) z dużym powodzeniem zastępuje w ostatnich latach receptę klasyczną, papierową. To bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. W wielu przypadkach wcale nie trzeba umawiać się do lekarza, aby uzyskać takową receptę. Co więcej – można ją zrealizować w dowolnej aptece jedynie za pomocą kodu i numeru PESEL lub kodu kreskowego, który przypisany jest do danej recepty. Jak właściwie wygląda taka elektroniczna recepta, co się na niej znajduje i w jaki sposób dokładnie przebiega jej realizacja? 

Czym jest e-recepta? 

E-recepta to tradycyjna recepta, jednak to co ją odróżnia to fakt, że została ona wystawiona w formie elektronicznej. Od kilku lat z powodzeniem zastępowała papierową receptę, którą dostawaliśmy w gabinecie lekarza. Stała się jednak na tyle wygodną opcją, na tyle bezproblemowym sposobem na wykupienie leków, że praktycznie całkowicie (z małymi wyjątkami np. w przypadku, kiedy dana osoba nie ma możliwości odebrania kodu na telefonie lub mailowo) odeszło się od wystawiania papierowych recept. To bardzo proste rozwiązanie, które oszczędza sporo problemów lekarzom oraz pacjentom. Każdy chociaż raz przynosił farmaceucie receptę, z której trudno było coś odczytać – i właśnie z myślą, między innymi, o takich przypadkach powstała recepta online. 

Zalety e-recepty

Do głównych zalet e-recepty można zaliczyć:

1.    Prostota w jej otrzymaniu – już nie trzeba umawiać się do lekarza, aby fizycznie uzyskać receptę. Wiele przychodni i placówek medycznych umożliwia umówienie się na konsultację online lub przekazanie pożądanej listy leków osobie upoważnionej do wystawienia recepty, co nie wymaga przy tym naszej obecności. Co więcej – takiej recepty nie trzeba później odbierać, ponieważ kod przychodzi SMS-em lub w formie maila na naszą skrzynkę. 
2.    Minimalizacja pomyłek i problemów z odczytaniem recepty – wokół pisma lekarzy narosło już wiele legend, ale wielu z nich z pewnością nie pisało zbyt wyraźnie i zapewne tak jest do dzisiaj. Elektroniczna recepta minimalizuje ryzyko złego odczytania leku lub problemów z całkowitym odczytaniem recepty 
3.    Recepty nie da się zgubić – dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta niemożliwe jest zgubienie recepty. A nawet, jeśli nie mamy IKP – recepta zawsze widoczna jest w systemie w placówce medycznej, która nam tę receptę wystawiała i wystarczy poprosić o ponowne podanie kodu do realizacji. 
4.    Dostęp do historii recept – jeśli potrzebujemy sprawdzić, jakie leki zapisane mieliśmy jakiś czas temu, to nie musimy już kolekcjonować zbędnych papierków. W IKP dostępna jest cała dokumentacja, która dotyczy dotychczas wystawianych recept 

Co znajduje się na recepcie? 

E-recepta niezbyt różni się od klasycznej recepty, aczkolwiek są pewne elementy, które zostały tam dodane w celu ułatwienia jej realizacji. Obecnie możemy znaleźć tam dane pacjenta i osoby wystawiającej dokument. Nadrukowany jest tam unikalny kod kreskowy, dzięki któremu możliwa jest realizacja recepty, ale również sam kod w formie ciągu liczb, który podaje się przy odbiorze leków (jeśli nie korzystamy z kodu kreskowego). Znajduje się także nazwa i ilości leku, opis jak go przejmować, dawkowanie i ewentualna refundacja. Czyli wszystko to, co najważniejsze z punktu widzenia pacjenta, farmaceuty a także lekarza. 

Jak uzyskać e-receptę? 

Uzyskanie e-recepty jest naprawdę bardzo proste, bo wystarczy umówić się telewizytę do lekarza, wizytę stacjonarną albo przekazać listę potrzebnych leków do rejestracji w placówce medycznej. Dzięki wielu opcjom uzyskania recepty, pacjenci mają sporą wygodę, ale w wielu przypadkach odblokowuje to także wizyty stacjonarne do lekarzy – jako że wiele osób korzysta z opcji czatu czy rozmowy telefonicznej z lekarzem. 

Jak wykupić e-receptę?

Nie ma nic prostszego! Po tym jak na nasz numer telefonu przyjdzie SMS z kodem, a na skrzynkę mailową uzyskamy PDF z receptą – wystarczy udać się do najbliższej apteki, która posiada niezbędny nam lek. Następnie za pomocą kodu QR, kodu kreskowego lub podania kodu z recepty i numeru PESEL – farmaceuta wyda nam lekarstwa, które zostały nam zapisane w formie e-recepty. 

Warto jednak pamiętać, że jeśli mamy na recepcie zapisany jeden lek, ale kilka opakowań i wykupimy jedno z nich w konkretnej aptece, a resztę mamy w planach wykupić w późniejszym terminie – będzie to możliwe tylko w danej aptece. Jeśli jednak mamy kilka leków, po jednym opakowaniu i w jednej z aptek nie ma konkretnego lekarstwa, możemy wykupić go również w innym punkcie. 

Jak długo ważna jest e-recepta? 

Recepta klasyczna nie różniła się w tym przypadku od e-recepty. E-recepta jest możliwa do zrealizowania do 30 dni od momentu jej wystawienia, chyba że lekarz zadecydował inaczej. Preparaty immunologiczne wykupuje się do 120 dni, ale można również wystawić receptę na leki przyjmowane na choroby przewlekłe i taka sięga nawet do 365 dni. Warto jednak pamiętać, że od każdej reguły jest wyjątek i w przypadku, kiedy mamy zapisany antybiotyk na receptę – należy wykupić go do 7 dni od momentu uzyskania e-recepty. 

BIBLIOGRAFIA:

Ministerstwo Zdrowia - Oznaczanie na e-recepcie ważności 365 dni (https://www.gov.pl/web/zdrowie/oznaczanie-na-e-recepcie-waznosci-365-dni)

Centrum e-Zdrowia - Polska ma zgodę na uruchomienia e-recepty transgranicznej (https://www.cez.gov.pl/pl/page/o-nas/aktualnosci/polska-ma-zgode-na-uruchomienia-e-recepty-transgranicznej)

-
Autor: P.S.

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.