E-Recepta online

  • Nasi lekarze dostępni są 7 dni w tygodniu

E-recepta w 15 minut
Wypełnij ankietę

59 zł


Do 6 godzin - 59 zł
Do 1 godz. (7-23) - 69 zł

Nie
Tak

Nie
Tak
Nie dotyczy

Nie posiadam
Posiadam

Twoje dane:


PODSUMOWANIE

W czasie pandemii rozwinęło się sporo możliwości, które pozwalały na załatwianiu wielu spraw w nieco bardziej przystępny sposób, bezpieczny dla zdrowia, a przede wszystkim – znacznie szybciej niż zwykle. Niektóre z tych pomysłów przyjęły się na stałe, innym nie udało się przetrwać. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych opcji była recepta, którą można było uzyskać online, bez konieczności umawiania się na wizytę do lekarza. W jaki sposób to działa?

Konsultacja online i E-recepta – jak działa?

Nie ma niczego prostszego niż załatwienie sobie recepty w sposób elektroniczny. To rozwiązanie, które wielu osobom znacznie ułatwia proces kupowania leków. Wystarczy umówić się w przychodni lub przez specjalny formularz na stronach do tego przeznaczonych, a następnie na telefon lub mailowo otrzymujemy specjalny kod, który musimy podać podczas realizacji recepty w aptece, wraz ze swoim numerem PESEL.

Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie dla osób, które są w pełni mobilne i są w stanie skorzystać z tej opcji od strony technicznej.

E-recepta – plusy tego rozwiązania

To rozwiązanie ma wiele plusów, o których warto mówić. Przede wszystkim:

  1. jest dla nas czytelna – od razu widzimy jakie leki, ile razy dziennie i w jakiej dawce powinniśmy przyjmować. Koniec z receptami, które ciężko odczytać.
  2. można ją zrealizować w każdej aptece w całej Polsce
  3. nie da się jej zgubić – wszystkie recepty, które wystawiane są w formie elektronicznej możliwe są do podejrzenia w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). W razie, gdybyśmy usunęli niezbędny kod – wystarczy tam zajrzeć.
  4. nie trzeba stać w kolejce do lekarza – nadal w wielu miejscach, aby uzyskać receptę, trzeba umawiać się na wizytę do specjalisty. A przecież kompletnie nie ma takiej potrzeby – wystarczy skorzystać z opcji e-recepty.

To rozwiązanie oszczędza sporo czasu, nie ma konieczności stania w kolejce, a w dodatku taką receptę realizuje się równie prosto jak klasyczną receptę papierową lub taką, którą wystawiono w gabinecie stacjonarnie. Opcja, która ma naprawdę wiele plusów.

Jak zdobyć receptę online?

Aby zdobyć receptę online wystarczy umówić się na telewizytę albo wypełnić specjalny formularz na stronie, w którym wybieramy nazwę leku, jego dawkę, a także ilość tabletek, którą chcemy mieć w opakowaniu. I tyle wystarczy. W kilka minut lekarz wypisuje nam receptę, a tę wystarczy już zrealizować w najbliższej aptece.

A co z refundacją?

W zależności od sposobu zdobycia recepty – można mieć ciągłość, jeśli chodzi o refundację. Niektóre miejsca jednak nie gwarantują takiego rozwiązania. Warto więc wybierać takie miejsca, w których możliwe będzie skorzystanie z takiej opcji, która dla wielu osób ma duże znaczenie.

 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.