Psycholog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 99 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 129 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 129 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Psycholog

Psycholog to lekarz, który zajmuje się problemami na tle psychologicznym. Stawia on diagnozę na podstawie bardzo szczegółowego wywiadu z pacjentem, może także prowadzić testy psychologiczne. Niestety, nadal wiele osób niechętnie wybiera się do tego lekarza po pomoc – a czasami im wcześniej, tym lepiej. Warto bliżej poznać zakres działania psychologa, aby wiedzieć, kiedy można szukać u niego pomocy. 

Kim jest psycholog? 

Psycholog jest lekarzem, który zajmuje się poradnictwem i wykonuje testy psychologiczne, które często są niezwykle pogłębione. Mają one umożliwić np. wydanie zaświadczenia lub orzeczenia psychologicznego. Przede wszystkim jednak jest to konieczne, aby psycholog mógł pomóc rozwiązać problem, z jakim się zgłaszamy. Co istotne – psycholog nie może stosować farmakoterapii, a jego pomoc odbywa się na zasadzie spotkań, podczas których bardzo dużo rozmawia się z pacjentem, szukając wyjścia z trudnych sytuacji. 

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa? 

Przebieg wizyty wygląda różnie – wszystko dlatego, że zgłaszają się tam osoby z różnymi problemami i każdorazowo psycholog próbuje dostosować się do swojego pacjenta. Pierwsza wizyta jednak w dużej mierze na poznaniu pacjenta, jego problemu i podczas takiego spotkania psycholog zazwyczaj niewiele mówi, a głównie słucha. To również moment dla pacjenta, bo może on na jej podstawie stwierdzić, czy ma ochotę dalej współpracować z wybranym psychologiem. Jeśli czuje się na sesji swobodnie i psycholog daje mu poczucie bezpieczeństwa, i nie ma oporów, aby się przed nim otworzyć – to dobry wybór. Jeśli jednak jest inaczej, należy zmienić psychologa. 

Kiedy powinniśmy zgłosić się do psychologa? 

Powinniśmy stawić się na wizycie u psychologa, jeśli: 
1.    odczuwamy przewlekły stres lub lęk, 
2.    mamy zaburzenia snu, 
3.    przeżywamy trudne sytuacje np. odejście bliskiej nam osoby, utrata pracy czy poważne choroby, 
4.    dziecko odczuwa problemy związane ze szkołą, konfliktem rodziców itp., 
5.    brakuje nam chęci do wykonywania podstawowych czynności,
6.    nie odczuwamy satysfakcji w związku z relacjami, 
7.    długotrwale odczuwamy smutek, złość i nie panujemy nad emocjami. 
Każde zachowanie, które jest odstępstwem od naszej normy; każde trudne i traumatyczne wydarzenie – może, a czasem nawet powinno, zostać skonsultowane z psychologiem, a następnie, jeśli jest takie wskazanie – z psychiatrą. Nie należy także mylić psychologa z psychoterapeutą, bo są to kompletnie inne kompetencje i zakresy działania. 

Psycholog – wizyta online 

Wiele osób decyduje się na wizytę u psychologa poprzez Internet. Teleporada w takim przypadku może być dobrym sposobem na rozpoczęcie swoich regularnych wizyt, to również duża oszczędność czasu i możliwość wyboru dowolnego specjalisty z każdego zakątka Polski. I to wszystko bez konieczności wyjścia z domu. Takie spotkania są równie efektywne, jak te stacjonarne w gabinecie specjalisty. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.