Teleporada, internista online

129 zł

Ponowne zamówienie
od 119 zł

Wybierz termin

Wywiad

Podsumowanie

Wybierz termin teleporady

Dzisiaj (18.07.2024)

Jutro (19.07.2024)

Rozmowa video z lekarzem

Pozwól lekarzowi na połączenie z Tobą i konsultację przy pomocy video.

Jeśli wybierzesz rozmowę video, musisz posiadać kamerę i mikrofon - wszystkie laptopy oraz smarftony posiadają kamerę i mikrofon.

Dla kogo zamawiasz konsultację?

Czy podczas teleporady potrzebujesz otrzymać receptę na zgłaszane dolegliwości?

Nie
Tak

Proszę podać dolegliwości lub powód stosowania wybranego leku

Czy podczas teleporady potrzebujesz otrzymać zwolnienie?

Nie
Tak

W wielu przypadkach będzie nawiązany kontakt telefoniczny. Proszę być dostępnym telefonicznie.

Twoje dane:

Opłać konsultację i otrzymaj e-receptę
na wybrane przez Ciebie leki

Od jakiegoś czasu, jeśli odczuwamy jakieś dolegliwości, potrzebujemy skierowania albo chcemy, aby wykonano nam analizę naszych wyników badań – nie musimy już umawiać się do lekarza w jego gabinecie. W tym celu wystarczy umówić się na teleporadę do wybranego specjalisty. Jak to działa i co możemy załatwić z lekarzem podczas wizyty lekarskiej online?

Czym jest teleporada?

Telewizyta, albo inaczej e-konsultacja lub wizyta lekarska online, to świadczenie usług medycznych i opieki zdrowotnej na odległość. Takie rozwiązanie nie jest nowe, ale zdecydowanie stało się popularniejsze podczas pandemii. Zazwyczaj konsultacje odbywają się za pomocą rozmowy telefonicznej, wideokonferencji albo czatu z lekarzem. To udogodnienie dla osób, które chcą spotkać się (chociaż wirtualnie) z konkretnym specjalistą albo nie mają czasu na pójście do lekarza. Jest to również rozwiązanie znacznie szybsze i wygodniejsze, niż klasyczne umówienie się do lekarza.

Jak wygląda wizyta online u lekarza?

Tak naprawdę niewieloma aspektami różni się wizyta online a wizyta stacjonarna u lekarza. Podczas wizyty telefonicznej / wideokonferencji możemy:

  1. porozmawiać z lekarzem, przedstawić mu nasze objawy lub poprosić o analizę wyników naszych badań,
  2. uzyskać diagnozę na podstawie tego, co dostarczyliśmy lekarzowi,
  3. uzyskać e-skierowanie, e-zwolnienie albo e-receptę,
  4. zasięgnąć informacji na temat dalszej diagnostyki,
  5. uzyskać poradę dotyczącą stylu życia.

Teleporada to bardzo przydatne rozwiązanie, z którego warto korzystać w przypadku nagłych sytuacji, dla osób które mają problemy z poruszaniem się, dla kobiet w ciąży, a także dla osób, które ze względu na miejsce zamieszkania, mają problem z dostaniem się do odpowiedniego specjalisty.

Zalety teleporady

Telemedycyna to naprawdę dobre rozwiązanie, które, niestety, często jest demonizowane. A jednak posiada takie plusy jak:

  1. kompleksowa wizyta medyczna – konsultacja online wcale nie odbiega jakością od tej, którą odbywamy w gabinecie lekarza stacjonarnie,
  2. oszczędność czasu – nie musimy stać w kolejce, dojechać do lekarza itp., bo wszystko możemy załatwić z domu,
  3. bezpieczeństwo – nie narażamy się na kontakt z osobami chorymi, które spotykamy w przychodniach,
  4. możliwość skorzystania ze specjalisty z dowolnego miejsca na świecie, co jest plusem dla osób, które mieszkają w miejscu z utrudnioną dostępnością do lekarzy,
  5. możliwość konsultacji z dowolnym lekarzem, niezależnie od specjalizacji – w wielu przypadkach nie trzeba nawet mieć skierowania, które zazwyczaj wymagane jest do wielu specjalistów.

Jak widać – to rozwiązanie, które będzie doskonałe dla pewnej grupy ludzi, którym zależy m.in. na oszczędzeniu czasu i wygodzie.

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.