Na siebie

Na dziecko

Teleporada

129 złNie
Tak

Twoje dane:


PODSUMOWANIE

Od jakiegoś czasu, jeśli odczuwamy jakieś dolegliwości, potrzebujemy skierowania albo chcemy, aby wykonano nam analizę naszych wyników badań – nie musimy już umawiać się do lekarza w jego gabinecie. W tym celu wystarczy umówić się na teleporadę do wybranego specjalisty. Jak to działa i co możemy załatwić z lekarzem podczas wizyty lekarskiej online?

Czym jest teleporada?

Telewizyta, albo inaczej e-konsultacja lub wizyta lekarska online, to świadczenie usług medycznych i opieki zdrowotnej na odległość. Takie rozwiązanie nie jest nowe, ale zdecydowanie stało się popularniejsze podczas pandemii. Zazwyczaj konsultacje odbywają się za pomocą rozmowy telefonicznej, wideokonferencji albo czatu z lekarzem. To udogodnienie dla osób, które chcą spotkać się (chociaż wirtualnie) z konkretnym specjalistą albo nie mają czasu na pójście do lekarza. Jest to również rozwiązanie znacznie szybsze i wygodniejsze, niż klasyczne umówienie się do lekarza.

Jak wygląda wizyta online u lekarza?

Tak naprawdę niewieloma aspektami różni się wizyta online a wizyta stacjonarna u lekarza. Podczas wizyty telefonicznej / wideokonferencji możemy:

  1. porozmawiać z lekarzem, przedstawić mu nasze objawy lub poprosić o analizę wyników naszych badań,
  2. uzyskać diagnozę na podstawie tego, co dostarczyliśmy lekarzowi,
  3. uzyskać e-skierowanie, e-zwolnienie albo e-receptę,
  4. zasięgnąć informacji na temat dalszej diagnostyki,
  5. uzyskać poradę dotyczącą stylu życia.

Teleporada to bardzo przydatne rozwiązanie, z którego warto korzystać w przypadku nagłych sytuacji, dla osób które mają problemy z poruszaniem się, dla kobiet w ciąży, a także dla osób, które ze względu na miejsce zamieszkania, mają problem z dostaniem się do odpowiedniego specjalisty.

Zalety teleporady

Telemedycyna to naprawdę dobre rozwiązanie, które, niestety, często jest demonizowane. A jednak posiada takie plusy jak:

  1. kompleksowa wizyta medyczna – konsultacja online wcale nie odbiega jakością od tej, którą odbywamy w gabinecie lekarza stacjonarnie,
  2. oszczędność czasu – nie musimy stać w kolejce, dojechać do lekarza itp., bo wszystko możemy załatwić z domu,
  3. bezpieczeństwo – nie narażamy się na kontakt z osobami chorymi, które spotykamy w przychodniach,
  4. możliwość skorzystania ze specjalisty z dowolnego miejsca na świecie, co jest plusem dla osób, które mieszkają w miejscu z utrudnioną dostępnością do lekarzy,
  5. możliwość konsultacji z dowolnym lekarzem, niezależnie od specjalizacji – w wielu przypadkach nie trzeba nawet mieć skierowania, które zazwyczaj wymagane jest do wielu specjalistów.

Jak widać – to rozwiązanie, które będzie doskonałe dla pewnej grupy ludzi, którym zależy m.in. na oszczędzeniu czasu i wygodzie.

 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.