Hematolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 99 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 129 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 129 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Hematolog

Hematolog to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem, a także leczeniem chorób krwi i układu krwionośnego. Jeśli jest coś, co dzieje się z tym układem – powinniśmy bezwzględnie udać się właśnie do hematologa. Dlatego tak ważne jest, aby lepiej poznać jego specjalizację, zobaczyć jakie objawy powinny nas zaniepokoić, a także w jaki sposób hematolog leczy pacjentów. Wszystko to znajdziecie w artykule poniżej. 

Kim jest hematolog?

Hematolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem niepokojących wyników krwi i zaleca dalszą diagnostykę, a następnie zajmuje się leczeniem wszystkich chorób, które związane są z układem krwionośnym. Warto wiedzieć, że aby udać się do hematologa – konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego

Z jakimi objawami do hematologa?

Powinniśmy zgłosić się do lekarza hematologa, jeśli zauważymy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, które związane są z funkcjonowaniem naszego organizmu. Powinniśmy przemyśleć wizytę w gabinecie hematologa, jeśli na co dzień mierzymy się z takimi objawami jak: 
1.    bóle głowy, 
2.    mroczki przed oczami, 
3.    osłabienie, 
4.    zawroty głowy, 
5.    ciągłe uczucie zmęczenia, 
6.    omdlenia, 
7.    długie gojenie się ran, 
8.    pojawianie się siniaków i krwiaków na długi czas i bez powodu, 
9.    blady odcień skóry. 
Każdy niepokojący objaw powinien być uprzednio skonsultowany z lekarzem rodzinnym, ponieważ jeśli nie jest to sprawa do hematologa – być może przyda się pomoc innego specjalisty. Nie należy bagatelizować żadnego odstępstwa od normy, jeśli chodzi o zdrowie. 

E-recepta od hematologa

Jeśli potrzebne jest wam przedłużenie leków, które zażywacie, możliwe jest zrobienie tego w bardzo prosty sposób – za pomocą e-recepty, czyli recepty online. Wystarczy wypełnić formularz, a po kilkunastu minutach otrzymujemy kod, który upoważnia nas do wykupienia leków. Możemy zrealizować receptę w taki sam sposób jak tę, którą otrzymujemy stacjonarnie w gabinecie lekarza – wystarczy wybrać się do apteki, podać kod i PESEL, a następnie wykupić potrzebne medykamenty. 

Jakie choroby leczy hematolog?

Hematolog zajmuje się badaniem szeregu różnych chorób, wśród których można wyróżnić takie jak: 
1.    białaczki: szpikowa oraz limfatyczna, 
2.    mastocytoza, 
3.    nadpłytkowość, 
4.    anemia, czyli niedokrwistość
5.    niedobory odporności, 
6.    chłoniaki.
Są to najczęściej diagnozowane choroby w gabinecie hematologa, z którymi muszą się mierzyć zarówno pacjenci, jak i hematolodzy. Jest ich więcej, dlatego każdorazowo specjalista podchodzi indywidualnie do każdego swojego pacjenta. 

Wizyta online u hematologa

Jeśli potrzebujecie skonsultować swoje wyniki badań z krwi, uzyskać odpowiednie skierowanie do hematologa; potrzebujecie recepty albo zwolnienia – możecie zrobić to w szybki sposób dzięki telewizycie. Taka wizyta online odbywa się za pomocą wideo lub połączenia telefonicznego, podczas którego lekarz przeprowadza z nami wywiad i zadecyduje, czy skierować nas na dalsze badania, a także udzieli nam wyczerpującej porady medycznej. Nie trzeba już czekać miesiącami na wizytę u lekarza – wystarczy w prosty sposób umówić się na wizytę do lekarza online. 

Jakie badania wykonuje hematolog?

Hematolog, aby postawić odpowiednią diagnozę, a następnie zaordynować odpowiednie leczenie, musi mieć pełen obraz sytuacji. Każdy pacjent jest inny, dlatego musi mieć jak najwięcej danych. W tym celu może skierować pacjentów na badania takie jak: 

1.    dodatkowe badania krwi, 
2.    biochemia krwi.

W jaki sposób leczy hematolog? 

Tak samo, jak każdy inny lekarz, hematolog ma taki sam zakres działania, który ma pomóc pacjentowi. Może oczywiście zapisać leczenie lekami, ale są cięższe przypadki, które mogą wymagać zupełnie innego rodzaju leczenia, niż uzupełnianie niedoborów suplementami. Do sposobów leczenia nowotworów związanych z układem krwionośnym zaliczamy np. chemioterapię czy radioterapię. 
Wszystko jednak indywidualnie dobierane jest przez hematologa i zależy od rodzaju choroby pacjenta. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.