Reumatolog online na wideo lub teleporadzie

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 99 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 129 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 129 zł

Tabl. "dzień po"

Antykoncepcja awaryjna

od 59 zł

Wybierz termin i umów się na wideo lub telerozmowę.

Reumatolog

Reumatolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem dolegliwości oraz schorzeń reumatycznych kości i stawów, a także chorób zapalnych tkanki łącznej. Warto wiedzieć o istnieniu takiego lekarza i w przypadku wystąpienia niepokojących objawów – zgłosić się do niego po pomoc. Może to znacząco poprawić jakość naszego życia. Z jaki objawami należy zgłosić się do reumatologa? W jaki sposób lekarz rozpoznaje choroby? Jak leczy dolegliwości? Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się w artykule poniżej. 

Kim jest reumatolog?

Jak wspomnieliśmy – reumatolog jest lekarzem, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób reumatycznych kości i stawów, a także chorób zapalnych tkanki łącznej. Co istotne – aby skorzystać z pomocy reumatologa, konieczne jest skierowanie od lekarza internisty lub lekarza rodzinnego. Taką samą wizytę można, bez skierowania, odbyć prywatnie. 

Objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u reumatologa

Powinniśmy zgłosić się do reumatologa, jeśli mamy różne schorzenia, które związane są ze stawami – stanami zwyrodnieniowymi i zapalnymi tkanki łącznej, kości i stawów. Jeśli występują u nas: 
1.    sztywność stawów
2.    obrzęki stawów
3.    ograniczona ruchomość
4.    zgrubienia podskórne 
5.    zmiany skórne
6.    nadmierne pragnienie
7.    utrata apetytu i utrata masy ciała 
8.    ogólne osłabienie i senność 
to powinno wzbudzić naszą czujność i skłonić nas do tego, żeby zapisać się do reumatologa. 

Jakie choroby leczy reumatolog?

Reumatolog leczy szereg różnych chorób, wśród których można wyróżnić między innymi: 
1.    chorobę zwyrodnieniową stawów, 
2.    reumatoidalne zapalenie stawów, 
3.    łuszczycowe zapalenie stawów, 
4.    osteoporoza, 
5.    dna moczanowa
6.    twardzina układowa, 
7.    fibromialgia, 
8.    osteomalacja, 
9.    zespół antyfosfolipidowy, 
10.    toczeń rumieniowaty układowy 
A to zaledwie kilka przykładów. Tak naprawdę to reumatolog ocenia objawy swojego pacjenta i szuka ich przyczynę. A tych może być znacznie więcej. 

Reumatolog online – e-wizyta

Jeśli macie wyniki badań albo nie wiecie, czy ze swoimi objawami powinniście zgłosić się do lekarza – zamiast umawiać się stacjonarnie, czekać w kolejkach i tracić czas na dojazd i oczekiwanie pod gabinetem – możecie umówić się na wizytę do reumatologa online. Na takiej wizycie lekarz również przeprowadzi z nami pogłębiony wywiad, poradzi, czy warto wybrać się do lekarza stacjonarnie, może również wypisać nam receptę, skierowanie na dalszą diagnostykę, a także wystawić zwolnienie. Telewizyta odbywa się zazwyczaj w formie połączenia telefonicznego, ale może to być takie wideokonferencja lub czat z lekarzem. 

Jakie badania zleca reumatolog?

Wśród badań, które może zlecić reumatolog, wyróżnia się m.in.:
1.    badania z krwi 
2.    badania moczu 
3.    USG 
4.    tomografia komputerowa 
5.    badanie RF – badanie poziomu czynnika reumatoidalnego 
Tak naprawdę w zależności od objawów, lekarz zapisuje odpowiednie badania, które mają na celu pomóc mu postawić odpowiednią diagnozę. 

Jak leczy reumatolog?

Reumatolog ma do dyspozycji takie sposoby leczenia, jakie posiadają inni lekarze. Zazwyczaj jednak decyduje się na podawanie leków, które mają za zadanie „wyciszenie” punktów zapalnych, a także niejednokrotnie kieruje swoich pacjentów na fizjoterapię. W wielu schorzeniach zachęca także do zmiany stylu życia – przejściu na odpowiednią dietę oraz wdrożeniu do swojego planu dnia regularnych ćwiczeń fizycznych. Każdorazowo sposób leczenia dobierany jest indywidualnie do pacjenta i jego choroby. 

E-recepta od reumatologa 

Jeśli pozostajecie pod opieką reumatologa, macie swoją diagnozę i zapisane leki – od teraz nie musicie umawiać się na wizytę do gabinetu po receptę. Wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie, a w parę minut otrzymacie receptę na swojego maila. Wystarczy wybrać się do najbliżej apteki, podać kod oraz swój numer PESEL, aby wykupić wszystkie niezbędne lekarstwa. To rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a dostęp do swoich recept możliwy jest w IKP, czyli Internetowym Koncie Pacjenta. Już nigdy więcej się nie zgubią, a jednocześnie są znacznie prostsze do odczytania, co minimalizuje ryzyko popełnienia błędu podczas dawkowania swojego leku. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.