Okulista teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 99 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Okulista

Zmysł wzroku to dla wielu jeden z cenniejszych zmysłów. Dlatego, aby długo cieszyć się dobrym wzrokiem, powinniśmy regularnie odwiedzać okulistę. Lekarz ten pomoże nam w profilaktyce, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości – zleci odpowiednie badania i dobierze leczenie. Zobaczcie dokładnie, jakie choroby leczy okulista, a także na jakie badania może nas skierować. 

Kim jest okulista?

Okulista jest lekarzem, który zajmuje się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób oka, ale również powiek, spojówek, narządu łzowego oraz mięśni zewnętrznych. Zazwyczaj to właśnie do okulisty kierujemy się, kiedy zaczynają występować u nas jakiekolwiek nieprawidłowości, które związane są ze zmysłem wzroku. Okulista leczy pacjentów w każdym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Kiedy warto zgłosić się do okulisty?

Powinniśmy zgłosić się do okulisty w momencie, kiedy tylko zaczynamy odczuwać dyskomfort związany z naszym zmysłem wzroku. Powinny zaniepokoić nas takie objawy jak: 
1.    zaburzenie pola widzenia, 
2.    częste bóle głowy, 
3.    światłowstręt, 
4.    pogorszenie ostrości wzroku, 
5.    nawracające stany zapalne oka, 
6.    pieczenie lub swędzenie oka, 
7.    silne przekrwienie oka. 
Należy pamiętać, że aby skorzystać z pomocy okulisty – należy uzyskać niezbędne skierowanie. 

Jakie choroby leczy okulista?

Specjalista okulistyki zajmuje się leczeniem takich chorób jak:
1.    wady wzroku – leczy zarówno krótko- jak i dalekowzroczność, ale również astygmatyzm czy prezbiopię,
2.    choroby spojówek,
3.    choroby powiek, 
4.    choroby oczodołu, 
5.    choroby nerwu wzrokowego, 
6.    choroby gałki ocznej, 
7.    choroby narządu łzowego. 
Mieści się w tym naprawdę wiele różnych schorzeń, którymi okulista może się zająć wtedy, kiedy tylko odczuwamy jakiś dyskomfort.

Wizyta online u okulisty

Jeśli potrzebujemy konsultacji okulistycznej w bardzo szybkim tempie – możemy zawsze umówić się na wizytę online. Możemy na niej przedstawić nasze objawy i zasięgnąć pomocy specjalisty. Jeśli zależy nam na skierowaniu albo recepcie, a kolejki do lekarza są bardzo długie, to telewizyta rozwiązuje ten problem. Należy pamiętać, że na wizytę stacjonarną u okulisty potrzebujemy skierowanie, które możemy uzyskać za pomocą wizyty online u lekarza pierwszego kontaktu. 

Jakie badania może wykonać okulista?

Okulista może wykonać takie badania jak: 
1.    ocena ostrości wzroku 
2.    badanie pola widzenia
3.    badanie dna oka
4.    OCT, czyli optyczną koherentną tomografię, 
5.    USG oka
6.    pomiar ciśnienia w gałce ocznej. 
Najczęściej większość tych badań wykonywanych jest podczas wizyty u okulisty, o czym można przeczytać poniżej. 

Jak leczy okulista?

Okulista na wizycie przeprowadza wywiad lekarski, a następnie przeprowadza niezbędne badania oka – badanie wzroku do dali i bliży, pola widzenia oraz dna oka, a także ciśnienia wewnątrzgałkowego. Nie są to wszystkie badania, jakie wykonywane są na wizycie, ale zdecydowanie wykonuje się je najczęściej. Warto pamiętać, aby lekarza okulistę odwiedzać regularnie, a nie tylko wtedy, kiedy odczuwamy ból lub dyskomfort. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób, które mają problemy ze wzrokiem – ważna jest kontrola wady. 

E-recepta online od okulisty

Jeśli mamy wypisane leczenie od okulisty i potrzebujemy przyjmować krople lub leki – zawsze możemy skorzystać z opcji recepty online. Uzyskuje się w zaledwie kilkanaście minut, omijając wszelkie kolejki do lekarza. Realizuje się ją dokładnie tak, jak receptę uzyskaną stacjonarnie w gabinecie lekarza. Jeśli potrzebne jest dalsze leczenie, u innego specjalisty - możemy skorzystać także z opcji, jaką daje e-skierowanie.

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.