Ginekolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 99 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Ginekolog

Ginekolog jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się wykrywaniem i leczeniem chorób narządów płciowych u kobiet. Zanim jednak dojdzie do potrzeby leczenia – każdy ginekolog zajmuje się profilaktyką. Ginekolog zajmuje się także prowadzeniem ciąży i porodu. Jako że jest to lekarz niezwykle ważny dla żeńskiej części globu, warto wiedzieć czym dokładnie się zajmuje i na jaki zakres pomocy można liczyć z jego strony. 

Kim jest ginekolog?

Jak wspomnieliśmy, ginekolog zajmuje się żeńskimi narządami płciowymi, prowadzeniem ciąży i porodu. Ma wiedzę, która niezbędna jest do wykrywania wszelkich problemów, które związane są z żeńskim układem rozrodczym. Zanim jednak przystąpi do ich leczenia – zawsze zajmuje się profilaktyką. Ginekolodzy przyjmują w gabinetach, w szpitalach, spotkać można ich także na sali operacyjnej. To oni odbierają porody i pracują na sali porodowej. Część z nich zajmuje się również taką „gałęzią” ginekologii, jak endokrynologia ginekologiczna, która jest niezwykle cenną specjalnością. 

E-recepta od ginekologa 

W przypadku, jeśli przyjmujemy na stałe jakieś leki zapisane od ginekologa, możemy przedłużyć naszą receptę online, bez konieczności umawiania się na wizytę. E-receptę realizuje się w taki sam sposób, jak każdą inną, wypisaną stacjonarnie. Wystarczy wybrać rodzaj leku, a także jego dawkę, którą ustalił nam lekarz. Jeśli nie jesteście pewni, czy dalej powinniście stosować dany lek – warto umówić się na konsultację online do lekarza. 

Jakie choroby leczy ginekolog?

Ginekolog leczy wiele chorób, a do tych najczęstszych można zaliczyć między innymi: 
1.    infekcje pochwy, 
2.    polipy i mięśniaki macicy, 
3.    endometriozę
4.    torbiele jajników, 
5.    nadżerki szyjki jajników, 
6.    zespół policystycznych jajników (PCOS),
7.    niepłodność. 
Zakres leczonych chorób jest jednak znacznie szerszy i każda sytuacja diagnozowana (i leczona) jest indywidualnie. 

Ginekolog – wizyta online

Teleporada to obecnie bardzo szybka opcja kontaktu z lekarzem specjalistą, z którym chcemy skonsultować swoje problemy. Jeśli nie jesteście pewne, czy powinniście umówić się na wizytę stacjonarną u ginekologa, zawsze możecie umówić się na wizytę online. Podczas takiej wizyty lekarz prowadzi dokładny wywiad i jest w stanie pokierować co powinniśmy zrobić dalej. Może także wypisać nam skierowanie na badania, co znacznie skraca proces – na kolejną wizytę, stacjonarną, idziemy już z wynikami niezbędnych badań. 

Kiedy zgłosić się do ginekologa z problemem? 

Wizytę u ginekologa należy umawiać regularnie, przynajmniej raz w roku, aby w razie jakichkolwiek zmian, móc szybko zareagować. Szczególnie szybko powinniśmy umówić się do tego specjalisty, jeśli:
1.    odczuwamy bóle w podbrzuszu, 
2.    mamy bolesne i obfite miesiączki, 
3.    plamimy podczas lub po stosunku, 
4.    bolą nas piersi, 
5.    stosunek seksualny staje się bolesny, 
6.    zauważymy jakiekolwiek zmiany w okolicach sromu i krocza, 
7.    odczuwamy suchość w pochwie, 
8.    zauważamy u siebie skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej
9.    podejrzewamy u siebie ciążę. 
Nie są to oczywiście wszystkie wskazania do wizyty u ginekologa, ponieważ każda taka sytuacja jest indywidualna. Jeśli nie jesteście pewni, czy powinniście stacjonarnie umówić się do ginekologa – zawsze możecie skonsultować swoje objawy z lekarzem internistą lub podczas wizyty online z ginekologiem. 

Jakie badania wykonuje ginekolog? 

Przede wszystkim podczas wizyty u ginekologa wykonywane jest badanie ginekologiczne na fotelu, a także pobranie cytologii. Taka wizyta, na podstawowe badania, powinna odbywać się raz w roku. W czasie wizyty lekarz może wykonać USG dopochwowe albo USG brzucha, a także, w czasie ciąży, badania prenatalne. Ponadto wykonuje badanie dwuręczne, per rectum, kolposkopie i badanie piersi. W trakcie wizyty może także zlecić nam kolejne badania np. mammografię, USG piersi, badania krwi, urografię i wiele innych. 

Jak ginekolog leczy choroby?

W zależności od wykrytych nieprawidłowości, lekarz może zaordynować odpowiednie leczenie. Do stosowanych metod leczenia chorób ginekologicznych zaliczamy: 
1.    farmakoterapię, czyli przyjmowanie leków, w tym hormonalnych,
2.    zmianę diety i stylu życia, 
3.    zabiegi operacyjne.
Każda choroba wymusza jednak różne sposoby działania, które ustalane są indywidualnie przez ginekologa. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.