Ortopeda teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 99 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Ortopeda

Ortopedia to dziedzina medycyny, w której to lekarze zajmują się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem układu ruchu, na który składają się m.in. mięśnie czy kości. Warto lepiej poznać zakres działania ortopedy, aby móc zareagować w odpowiednim momencie, jeśli cokolwiek nas zaniepokoi. Zobaczcie czym dokładnie zajmuje się ortopeda, a także na jaką pomoc możemy liczyć z jego strony. 

Kim jest ortopeda? 

Ortopeda to lekarz, który jest niezbędny przy leczeniu urazów i złamań, a także w przypadku dolegliwości związanych ze stanem naszego układu ruchu. Zadaniem ortopedy jest zarówno profilaktyka, diagnoza oraz leczenie układu kostnego, mięśni, więzadeł i stawów – czyli wszystkiego tego, dzięki czemu się poruszamy. Jeśli odczuwamy jakiekolwiek problemy ze strony naszego układu ruchu – powinniśmy niezwłocznie udać się do ortopedy.

Kiedy powinniśmy udać się do ortopedy?

Na wizytę u ortopedy powinniśmy zgłosić się, jak tylko zaczynamy odczuwać dyskomfort, który związany jest z układem ruchu np. kręgosłupem, stawami czy stopami. Najczęściej do ortopedy trafiają jednak osoby, które doznały np. złamania kończyn, zwichnięcia stawów, skręcenia kostki czy obrzęków i problemów z ruchomością kończyn. Każda sytuacja, w której pojawia się ból, powinna być dla nas alarmująca. 

Jakie choroby leczy ortopeda?

Ortopeda zajmuje się zarówno leczeniem urazów, jak i przewlekłych problemów z układem ruchu. Można wymienić wśród nich:
1.    złamania, skręcenia, zwichnięcia i stłuczenia kończyn
2.    choroby zapalne kości lub stawów, 
3.    wady postawy, 
4.    różne schorzenia kręgosłupa, 
5.    nowotwory kości, 
6.    wady wrodzone, 
7.    zmiany związane z przeciążeniem stawów.
Leczy, naturalnie, znacznie więcej chorób, ale to właśnie z tymi najczęściej zgłaszają się pacjenci, którzy szukają pomocy u ortopedy. 

Wizyta u ortopedy online

Warto pamiętać, że w przypadku konieczności skorzystania z ortopedy na NFZ – konieczne jest skierowanie. Jeśli tylko coś nas niepokoi, potrzebujemy konsultacji, interpretacji wyników badań lub jakiejkolwiek pomocy ze strony lekarza, nie warto czekać. Wystarczy zapisać się na telewizytę, czyli wizytę online, podczas której lekarz udzieli wszystkich niezbędnych informacji, wypisze skierowanie albo receptę. 

Jakie badania zleca ortopeda?

Aby dokładnie nas zdiagnozować – lekarz będzie musiał przeprowadzić z nami wywiad, a następnie może skierować nas na szereg badań dodatkowych, które pokażą mu to, czego nie jest w stanie zauważyć gołym okiem. Może to być np. RTF, USG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Ortopeda może również zlecić nam artrografię lub artroskopię. Warto być przygotowanym na każda ewentualność, ale jednocześnie pamiętać, że każda osoba jest inna i może potrzebować innego rodzaju leczenia. 

W jaki sposób leczy ortopeda?

Ortopeda może dobrać indywidualny sposób leczenia każdego pacjenta, a do dyspozycji ma takie sposoby leczenia jak: 
1.    farmakoterapia
2.    leczenie zachowawcze – unieruchomienie lub stabilizacja kończyn
3.    fizjoterapia – ćwiczenia indywidualnie dobrane pod każdego pacjenta i jego dolegliwości, które mają zmniejszyć ból lub go wyeliminować; zalicza się tutaj różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne, ale również krioterapię, prądy czy ultradźwięki
4.    leczenie operacyjne

E-recepta od ortopedy

Jeśli potrzebujecie jakiekolwiek leku, który niezbędny jest podczas waszego leczenia – warto skorzystać z opcji wystawienia zwolnienia online. E-recepta nie wymaga umawiania się, stania w kolejce i niejednokrotnie nie jest potrzebna konsultacja z lekarzem. Wystarczy tylko wybrać rodzaj leku, a także dawkę, a e-recepta jest dla nas dostępna w zaledwie kilkanaście minut. Realizuje się ją w taki sam sposób jak recepty, które uzyskaliśmy stacjonarnie podczas wizyty u lekarza. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.