Psychiatra teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 99 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Psychiatra

Coraz częściej okazuje się, że ktoś potrzebuje profesjonalnej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego. Jednym z miejsc, do którego powinniśmy się udać, jest gabinet psychiatry. To lekarz, który nie będzie nas oceniał, a z pewnością pomoże nam w trudniejszym okresie w naszym życiu, jeśli takowy akurat przeżywamy. Warto wiedzieć, kiedy skorzystać z pomocy psychiatry i w czym dokładnie może nam pomóc.

Kiedy powinniśmy udać się do psychiatry? 

Z pewnością decyzja o odwiedzeniu gabinetu psychiatry nie jest dla wielu osób łatwa. Warto jednak rozważyć taką opcję, szczególnie jeśli od pewnego czasu zauważamy u siebie takie objawy jak: 
1.    obniżony nastrój,
2.    lęk i niepokój, 
3.    zmianę w codziennym funkcjonowaniu,
4.    problemy ze snem,
5.    uczucie odosobnienia, 
6.    poczucie derealizacji, 
7.    bóle głowy, drżenie rąk i kołatanie serca (po ówczesnym zrobieniu odpowiednich badań, aby wykluczyć ewentualną chorobę fizyczną),
8.    smutek, przygnębienie, 
9.    nadużywanie substancji szkodliwych, takich jak narkotyki, alkohol czy leki lub uzależnienie od hazardu, zakupów, seksu itp. 
I chociaż dla wielu osób wizyta u psychiatry może wydawać się surrealistyczna, to jest to dokładnie taka sama wizyta, jak u każdego innego lekarza. Warto o tym pamiętać. 

Jakie choroby leczy psychiatra? 

Psychiatra dobiera leczenie indywidualnie pod każdego swojego pacjenta, w zależności od problemów, z którymi pojawia się w jego gabinecie. Warto wiedzieć, jakie choroby leczy psychiatra, aby wiedzieć, kiedy się do niego udać. Wśród najczęściej wskazywanych chorób psychicznych, lekarze psychiatrzy wskazują: 
1.    zaburzenia osobowości, zaburzenia emocjonalne, 
2.    depresję
3.    nerwicę
4.    schizofrenię, 
5.    zaburzenia odżywiania, 
6.    zespół stresu pourazowego, 
7.    myśli i skłonności samobójcze, 
8.    manie i psychozy. 
Z żadną z tych rzeczy nie trzeba radzić sobie samodzielnie. Wystarczy jedynie wizyta u psychiatry. 

Kim jest psychiatra? 

Psychiatra jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem, a także leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem najróżniejszych zaburzeń psychicznych. Często wizyta u tego specjalisty pozwala w porę zahamować rozwój choroby. Chociaż wiele osób boi się wizyty u psychiatry – nie należy traktować go jak innego lekarza. Jest dokładnie takim samym specjalistą jak ortopeda, kardiolog czy endokrynolog. W dodatku jest lekarzem, który może wspomóc nas leczeniem farmakologicznym, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wizyta u psychiatry online

Jeśli potrzebujemy pilnej konsultacji psychiatrycznej – na pewno pomoże w tym telewizyta, czyli inaczej wizyta online, która odbywana jest za pomocą połączenia telefonicznego lub wideorozmowy. Mamy wtedy szansę na znalezienie lekarza szybko – a czasami w zaburzeniach psychicznych czas reakcji ma wielkie znaczenie. Podczas rozmowy online z psychiatrą możemy uzyskać zwolnienie lekarskie (L4), skierowanie na badania lub receptę.

W jaki sposób psychiatra leczy choroby? 

Każdy pacjent jest inny i do każdego indywidualnie dobiera się sposób leczenia. Lekarz może się zdecydować na:
1.    farmakoterapię, 
2.    psychoterapię, 
3.    psychoedukację, 
4.    fototerapię, 
5.    leczenie szpitalne na oddziałach dziennych oraz całodobowych. 
Nie należy się jednak bać żadnego z tych rozwiązań, ponieważ mają one na celu pomóc nam w naszych problemach. 

E-recepta od psychiatry 

Jeśli lekarz zdecyduje się skorzystać z farmakoterapii, można wykupywać sobie recepty przez internet. Tak zwane e-recepty są bardzo dobrym sposobem na to, aby nie przerwać przyjmowania leków. Tym bardziej, że w przypadku leków na zaburzenia psychiczne, nie jest wskazana gwałtowna przerwa w ich przyjmowaniu. Jeśli tylko potrzebujecie wypisać swoje leki – z pomocą z pewnością przyjdzie e-recepta. Nie trzeba stać w kolejkach i stacjonarnie umawiać się z lekarzem, w celu ich wypisania. Taką receptę można zrealizować tak, jak każdą inną – w dowolnej aptece, za pomocą przesłanego kodu i podając swój numer PESEL.

Jeśli potrzebujecie pomocy psychologicznej – nigdy nie bójcie się prosić o pomoc. Warto pamiętać, że doskonałym uzupełnieniem terapii farmakologicznej od psychiatry, jest wizyta u psychoterapeuty, który pozwoli nam na stałe uporać się z naszymi problemami poprzez dobór odpowiedniej formy terapii.

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.