Nefrolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 89 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Nefrolog

Nefrologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką chorób nerek oraz dróg moczowych. Specjalistą, który zajmuje się leczeniem, jest nefrolog. Warto wiedzieć, jaki jest zakres jego leczenia, a także co powinno skłonić nas do odwiedzenia jego gabinetu. Wszystkie najważniejsze informacje na temat nefrologa można znaleźć w tym artykule. 

Kiedy warto udać się na wizytę do nefrologa?

Każdy odchył od normy powinien być dla nas sygnałem, że warto zwrócić się po pomoc do lekarza. Powinniśmy pomyśleć o wizycie u nefrologa wtedy, kiedy zauważamy u siebie takie objawy jak: 
1.    bóle głowy, 
2.    swędzenie ciała, 
3.    mdłości, 
4.    obrzęki, 
5.    nagły spadek wagi, 
6.    zmniejszenie apetytu, 
7.    ból podczas oddawania moczu, 
8.    problemy z koncentracją, 
9.    zmęczenie,
10.    nietypowy kolor lub zapach moczu,
11.    krwiomocz,
12.    problemy ze snem, 
13.    bóle pleców w dolnej części. 
Do nefrologa mogą również zostać skierowane np. osoby z chorobami serca i cukrzycą, ponieważ są wyjątkowo narażone na pojawienie się chorób nerek. 

Jakie choroby leczy nefrolog?

Nefrolog zajmuje się leczeniem szeregu chorób związanych z nerkami i drogami moczowymi. Do tych, które leczy zdecydowanie najczęściej można zaliczyć: 
1.    kamica nerkowa, 
2.    kłębuszkowe zapalenie nerek, 
3.    bakterie, 
4.    zapalenie układu moczowego, 
5.    niewydolność nerek. 
Oczywiście każdy pacjent jest diagnozowany i leczony indywidualnie, a to nie są jedyne choroby, które związane są z nerkami.

Wizyta online u nefrologa

Jeśli dzieje się coś niepokojącego albo chcemy uzyskać analizę wyników badań – możemy umówić się do nefrologa za pomocą telewizyty. Warto wiedzieć, że aby skorzystać z wizyty u nefrologa, należy posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego. Można je uzyskać podczas konsultacji online z lekarzem
Jak wygląda taka konsultacja? Wystarczy umówić się na konkretny termin, a lekarz skontaktuje się z nami poprzez wideokonferencję, telefonicznie lub poprzez czat – w zależności jaką opcję wybraliśmy. Podczas wizyty można uzyskać skierowanie na dalsze badania, receptę oraz zwolnienie (L4). 

Kim jest nefrolog?

Nefrolog jest lekarzem, który zajmuje się schorzeniami nerek. Do jego zadań należy profilaktyka, diagnoza oraz leczenie różnych schorzeń związanych z tym narządem. 

Jakie badania wykonuje nefrolog?

Aby mieć pełen obraz, nefrolog poza wywiadem lekarskim, może skierować swojego pacjenta na dodatkowe badania. Wśród nich można wymienić takie badania jak: 
1.    badanie poziomu mocznika, 
2.    badanie USG, 
3.    urografia, 
4.    biopsja, 
5.    badanie GFR, 
6.    posiew moczu, 
7.    ogólne badanie moczu. 
Każda z nich może dostarczyć ważnych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, co pomoże specjaliście odpowiednio zająć się jego problemem. 

E-recepta od nefrologa 

Jeśli potrzebujecie leków, które mają wyleczyć wasze choroby albo nieco uśmierzyć ból, a są one dostępne tylko na receptę – wtedy właśnie warto skorzystać z opcji wypisania recepty online. Trwa to zaledwie kilka chwil i w parę minut dostajemy SMS-a z kodem, który uprawnia nas do wykupienia w aptece potrzebnych leków. Niektóre leki, które chcemy wykupić, nie wymagają tego, abyśmy udali się na konsultacje do lekarza. Wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie.

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.