Wenerolog

Wenerolog

Dermatolodzy mają swoje specjalizacje – jedną z nich jest wenerologia. Jego specjalizacją jest leczenie schorzeń, które przenoszone są drogą płciową. Warto wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się taki lekarz, a także kiedy powinniśmy się do niego udać. Najważniejsze to nie wstydzić się wizyty u niego. 

Wybierz usługę

Wybierz usługę i przejdź dalej

Kim jest wenerolog?

Wenerolog to specjalista w dziedzinie wenerologii, która jest jedną z odnóg dermatologii. Lekarz dermatolog-wenerolog zajmuje się schorzeniami, które przenoszone są drogą płciową. Innymi słowy – zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób wenerologicznych. Co istotne – do tego lekarza nie jest potrzebne skierowanie. Jeśli tylko dzieje się coś, co wymaga naszej wizyty u tego specjalisty, możemy załatwić to bez konsultacji z innym lekarzem. 

Kiedy powinniśmy zgłosić się do wenerologa? Objawy

Warto wiedzieć, kiedy powinniśmy zgłosić się do wenerologa. Nic, co jest odstępstwem od normy, nie jest naturalne i powinniśmy w takiej sytuacji rozważyć wizytę. Szczególnie powinny zaniepokoić nas takie objawy występujące na narządach płciowych:
1.    krosty, 
2.    świąd, 
3.    zaczerwienienie,
4.    dolegliwości bólowe,
5.    obrzęki,
6.    nieprzyjemny zapach. 

Jakie choroby leczy wenerolog?

Wenerolog zajmuje się leczeniem takich chorób jak: 
1.    rzeżączka, 
2.    kiła, 
3.    HIV,
4.    świerzb, 
5.    grzybica, 
6.    mononukleoza. 
Zakres chorób, jakie leczy wenerolog, jest znacznie szerszy. Każdy pacjent jest jednak indywidualnie badany i diagnozowany, dzięki czemu możliwe jest postawienie mu odpowiedniej diagnozy. 

Wizyta online u wenerologa 

Jeśli potrzebujecie konsultacji w sprawie wyników swoich badań, zależy wam na skierowaniu, recepcie albo zwolnieniu – macie możliwość załatwić to szybko dzięki teleporadzie. Zazwyczaj lekarz kontaktuje się ze swoim pacjentem za pomocą połączenia telefonicznego, czatu lub widekonferencji i odbywa standardowy wywiad lekarski, dzięki któremu może doradzić, jak postępować ze swoimi problemami lub zająć się innymi czynnościami, w sprawie których umówiliśmy się na wizytę.

Jak wygląda wizyta u wenerologa? 

Podczas wizyty u wenerologa lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski i przystępuje do odpowiedniego badania. Jeśli zaczyna podejrzewać jakiekolwiek choroby weneryczne, będzie najprawdopodobniej kierował pacjenta na dalszą diagnostykę. Może zlecić np. badania bakteriologiczne albo badania z krwi. Tylko mając pełną wiedzę będzie w stanie postawić diagnozę.

E-recepta od wenerologa 

Jeśli okazuje się, że jest to choroba, na którą wystarczy stosować odpowiednie leki – najprawdopodobniej lekarz wypisze nam receptę online, którą można zrealizować w każdej aptece na terenie Polski. Jeśli chcecie kontynuować leczenie, możliwe jest wypisanie recepty bez konieczności konsultacji z lekarzem. Wystarczy wypełnienie specjalnego formularza i w kilka minut otrzymujemy niezbędną receptę. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.

Wszystkie specjalizacje