Wenerolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 89 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Wenerolog

Dermatolodzy mają swoje specjalizacje – jedną z nich jest wenerologia. Jego specjalizacją jest leczenie schorzeń, które przenoszone są drogą płciową. Warto wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się taki lekarz, a także kiedy powinniśmy się do niego udać. Najważniejsze to nie wstydzić się wizyty u niego. 

Kim jest wenerolog?

Wenerolog to specjalista w dziedzinie wenerologii, która jest jedną z odnóg dermatologii. Lekarz dermatolog-wenerolog zajmuje się schorzeniami, które przenoszone są drogą płciową. Innymi słowy – zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób wenerologicznych. Co istotne – do tego lekarza nie jest potrzebne skierowanie. Jeśli tylko dzieje się coś, co wymaga naszej wizyty u tego specjalisty, możemy załatwić to bez konsultacji z innym lekarzem. 

Wizyta online u wenerologa 

Jeśli potrzebujecie konsultacji w sprawie wyników swoich badań, zależy wam na skierowaniu, recepcie albo zwolnieniu – macie możliwość załatwić to szybko dzięki teleporadzie. Zazwyczaj lekarz kontaktuje się ze swoim pacjentem za pomocą połączenia telefonicznego, czatu lub widekonferencji i odbywa standardowy wywiad lekarski, dzięki któremu może doradzić, jak postępować ze swoimi problemami lub zająć się innymi czynnościami, w sprawie których umówiliśmy się na wizytę.

Jak wygląda wizyta u wenerologa? 

Podczas wizyty u wenerologa lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski i przystępuje do odpowiedniego badania. Jeśli zaczyna podejrzewać jakiekolwiek choroby weneryczne, będzie najprawdopodobniej kierował pacjenta na dalszą diagnostykę. Może zlecić np. badania bakteriologiczne albo badania z krwi. Tylko mając pełną wiedzę będzie w stanie postawić diagnozę.

Jakie choroby leczy wenerolog?

Wenerolog zajmuje się leczeniem takich chorób jak: 
1.    rzeżączka, 
2.    kiła, 
3.    HIV,
4.    świerzb, 
5.    grzybica, 
6.    mononukleoza. 
Zakres chorób, jakie leczy wenerolog, jest znacznie szerszy. Każdy pacjent jest jednak indywidualnie badany i diagnozowany, dzięki czemu możliwe jest postawienie mu odpowiedniej diagnozy. 

Kiedy powinniśmy zgłosić się do wenerologa? Objawy

Warto wiedzieć, kiedy powinniśmy zgłosić się do wenerologa. Nic, co jest odstępstwem od normy, nie jest naturalne i powinniśmy w takiej sytuacji rozważyć wizytę. Szczególnie powinny zaniepokoić nas takie objawy występujące na narządach płciowych:
1.    krosty, 
2.    świąd, 
3.    zaczerwienienie,
4.    dolegliwości bólowe,
5.    obrzęki,
6.    nieprzyjemny zapach. 

E-recepta od wenerologa 

Jeśli okazuje się, że jest to choroba, na którą wystarczy stosować odpowiednie leki – najprawdopodobniej lekarz wypisze nam receptę online, którą można zrealizować w każdej aptece na terenie Polski. Jeśli chcecie kontynuować leczenie, możliwe jest wypisanie recepty bez konieczności konsultacji z lekarzem. Wystarczy wypełnienie specjalnego formularza i w kilka minut otrzymujemy niezbędną receptę. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.