Neurolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 99 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 129 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 129 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Neurolog

Lekarz ze specjalizacją z neurologii zajmuje się badaniem, diagnozowaniem i specjalistycznym leczeniem układu nerwowego. Pierwsze, co przywodzi nam na myśl „neurolog” to mózg – i jest to jak najbardziej słuszne. W rzeczywistości jednak jego zakres leczenia jest nieco szerszy. Zobaczcie, co dokładnie leczy neurolog i kiedy powinniśmy się do niego zgłosić. 

Jakie choroby leczy neurolog?

Neurolog może więc leczyć takie choroby jak: 
1.    rwa kulszowa, 
2.    zwyrodnienia kręgosłupa, 
3.    choroby Parkinsona i Alzheimera, 
4.    udary mózgu,
5.    guzy mózgu, 
6.    migreny i pozostałe bóle głowy, 
7.    padaczka.
W rzeczywistości lista jest zdecydowanie dłuższa. Są to jednak najczęściej diagnozowane i leczone przez neurologa choroby. 

Kiedy powinniśmy wybrać się do neurologa?

Powinniśmy niezwłocznie wybrać się do lekarza ze specjalizacją z neurologii, jeśli obserwujemy u siebie takie objawy jak: 
1.    osłabienie siły mięśniowej, 
2.    bóle głowy i innych części ciała, 
3.    zaburzenia równowagi, 
4.    zaburzenia pamięci, 
5.    zawroty głowy, 
6.    szumy uszne, 
7.    drżenie mięśni, 
8.    zaburzenia czucia, 
9.    zaburzenia przytomności. 
Każda z tych rzeczy może (chociaż oczywiście nie musi) wskazywać na poważne problemy zdrowotne. 

Kim jest neurolog?

Neurolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób, które swoje podłoże mają w obwodowym i ośrodkowym układzie nerwowym. Oznacza to, że zajmuje się leczeniem wielu schorzeń, które związane są właśnie z układem nerwowym. I nie chodzi tylko o mózg! To zdecydowanie większy zakres. Jego zadaniem jest także odpowiedni wywiad lekarski, a także sprawdzenie wielu istotnych odruchów, które mogą więcej powiedzieć na temat schorzenia pacjenta. 

Neurolog – wizyta online

Od pewnego czasu bardzo popularne są wizyty u lekarzy online. Telewizyty polegają na połączeniu telefonicznym lub wideorozmowie, którą można zamówić w dowolnym momencie. Można na niej skonsultować pierwsze objawy, omówić wyniki badań lub poprosić o niezbędne skierowania i recepty. Nie inaczej jest w przypadku neurologów – jeśli więc czujemy potrzebę konsultacji, zawsze możemy się w szybki i prosty sposób umówić za pomocą formularza. 

Jakie badania może zlecić neurolog?

Neurolog, po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, często zleca dalsze badania, które mają za zadanie wyjaśnić stan pacjenta. Dlatego właśnie zapisuje takie badania jak: 
1.    tomografię komputerową 
2.    rezonans magnetyczny
3.    elektroencefalografię, 
4.    tomografię emisyjną. 
Dzięki temu jest w stanie dokładniej powiedzieć, co takiego dzieje się z pacjentem i gdzie ma to swoje podłoże. 
W jaki sposób leczy neurolog?
W zależności od zdiagnozowanej choroby – neurolog może zaproponować różne sposoby leczenia. Czasami wystarczy farmakoterapia, innym razem rehabilitacja, a jeszcze innym może okazać się konieczna operacja. Tak naprawdę każdy przypadek jest indywidualny i to pod każdego pacjenta neurolog układa plan leczenia. 

E-recepta online od neurologa 

Jeśli potrzebujemy przedłużyć receptę, aby zachować ciągłość leczenia – nie musimy już stać w kolejce do specjalisty. Wystarczy, że skorzystamy z opcji e-recepty online, dzięki której w zaledwie kilkanaście minut otrzymujemy receptę na leki, które przyjmujemy na stałe lub które są nam niezbędne w fazie leczenia. Teraz możemy ominąć kolejki w przychodni i w sprawny sposób dostać e-receptę, którą zrealizujemy w każdej aptece (dokładnie na tych samych zasadach, jak klasyczną receptę wystawianą w gabinecie lekarza). 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.