Dietetyk teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 99 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Dietetyk

Dietetyka to rodzaj nauki medycznej, która dotyczy zdrowego odżywiania. Osobą, która zajmuje się pacjentami, którzy potrzebują pomocy w tym zakresie, jest dietetyk. Warto wiedzieć, kiedy powinniśmy skorzystać z jego pomocy, a także co dokładnie może dla nas zrobić. Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się w artykule poniżej. 
 

Kim jest dietetyk?

Dietetyk nie jest lekarzem, ale często jest bardzo ważnym ogniwem, który pozwala na szybsze osiągnięcie efektów u pacjentów i oferuje swoje wsparcie przy leczeniu wielu chorób. To specjalista, który zajmuje się planowaniem i nadzorowaniem sporządzania diet leczniczych dla pacjentów indywidualnych, grup w szpitalach oraz zakładach żywienia zbiorowego. 

Kiedy powinniśmy się zgłosić do dietetyka?

Do dietetyka może skierować nas inny lekarz, w związku z naszymi schorzeniami. Powinno się jednak umówić na wizytę do dietetyka w przypadku szeregu różnych problemów, do których należą między innymi: 
1.    nadmierna masa ciała, 
2.    niedowaga, 
3.    nietolerancje grup produktów, 
4.    nadciśnienie tętnicze, 
5.    cukrzyca, 
6.    insulinooporność, 
Bardzo ważne jest również wsparcie dietetyka w innych chorobach, w których dieta może mieć znaczenie np. przy problemach kardiologicznych. 
Do dietetyków często zgłaszają się również kobiety w ciąży oraz partnerzy, którzy dopiero planują dziecko. Odpowiednio dobrane diety mogą pomóc w uzyskaniu zamierzonego efektu. 

Dietetyk – wizyta online 

Z powodzeniem do dietetyka możemy się zgłosić poprzez teleporadę. To wizyta lekarska, jak każda inna, ale w formie online. Dietetyk może porozmawiać z nami na czacie, telefonicznie lub przez wideokonferencję. Może zinterpretować nasze wyniki badań, a także ułożyć nam potrzebną dietę bez konieczności umawiania się w jego gabinecie.

Jak wygląda wizyta u dietetyka? 

Podczas wizyty dietetyk przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem (wizyta może być spokojnie odbywana w trybie online tzw. e-wizyta). Może na tym etapie zaproponować wykonanie badań, a jeśli pacjent takowe posiada – z pewnością będzie chciał je zobaczyć, aby móc lepiej dobrać dietę dla swojego pacjenta. Na kolejnych wizytach dietetyk kontroluje efekty i samopoczucie swojego pacjenta, a jeśli zachodzi taka potrzeba musi reagować na wszelkie jego uwagi i korygować swoje ustalenia. 

E-recepta od dietetyka. Czy dietetyk może wystawić receptę? 

Dietetyk nie jest lekarzem, który może, jak każdy inny, wystawić nam receptę. Warto o tym pamiętać. Jeśli jednak inny lekarz zapisał wam leki, które powinniście brać, to zawsze możecie skorzystać z opcji wypisania recepty online. E-recepta jest szybkim rozwiązaniem, w kilkanaście minut dostajemy ją wraz z kodem, który razem z numerem PESEL, należy podać w aptece, aby możliwe było wykupienie lekarstw. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.