Gastrolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 99 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Gastrolog

W przypadku problemów z układem pokarmowym – powinniśmy zgłosić się do lekarza gastrologa (gastroenterolog). To właśnie on zajmuje się leczeniem tego obszaru w naszym ciele. Dowiedzcie się więcej o pracy gastrologa, czym dokładnie się zajmuje, a także kiedy powinniśmy zgłosić się do niego na wizytę. 

Kim jest gastrolog?

Gastrolog to lekarz, który jest specjalistą w dziedzinie gastroenterologii. Zajmuje się on układem pokarmowym, żołądkiem, jelitami, przełykiem, wątrobą, trzustką oraz drogami żółciowymi. Leczy wiele chorób związanych z tymi obszarami – zarówno całkowicie niegroźne oraz poważne np. nowotwory. Aby skorzystać z wizyty u gastrologa, uprzednio powinniśmy uzyskać skierowanie do specjalisty od lekarza rodzinnego. 

Objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u gastrologa

Jeśli tylko czujemy, że. coś jest nie tak z naszym układem pokarmowym, to powinien być sygnał, aby udać się z tym do specjalisty. Szczególnie powinniśmy zainteresować się wizytą u gastrologa, kiedy występują u nas takie objawy jak: 

1.    nagły spadek masy ciała, 
2.    zaburzenia połykania, 
3.    zgaga, pieczenie i odbijanie,
4.    przewlekły kaszel, 
5.    bóle brzucha, 
6.    nudności i wymioty, 
7.    problemy z wypróżnieniem, 
8.    zażółcenie skóry i gałek ocznych, 
9.    osłabienie. 

Ale każde odstępstwo od normy powinno sprawić, że przemyślimy wizytę u specjalisty. 

Jakie choroby leczy gastrolog?

Gastrolog zajmuje się leczeniem takich chorób jak: 

1.    niestrawność,
2.    wrzody, 
3.    refluks, 
4.    zapalenie żołądka, 
5.    zakażenie Helicobacter pylori, 
6.    zapalenie trzustki,
7.    zespół jelita drażliwego,
8.    zapalenie dróg żółciowych. 

Oczywiście diagnoz, jakie może postawić, jest znacznie więcej – jest to sprawa indywidualna, która w dużej mierze zależy od objawów pacjenta, a następnie od wyników jego badań. 

Wizyta online u gastrologa

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości, które dotyczą układu pokarmowego – możemy skonsultować się z lekarzem gastrologiem poprzez wizytę online. Teleporada odbywa się za pomocą wideokonferencji lub połączenia telefonicznego, podczas którego lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad. Jeśli chcemy udać się do gastrologa stacjonarnie – warto pamiętać, że potrzebne jest do niego skierowanie, dlatego warto umówić uprzednio wizytę u lekarza internisty lub lekarza rodzinnego, aby mógł wystawić nam odpowiednie skierowanie. To również możliwe jest za pomocą telewizyty. 

Jakie badania robi gastroenterolog

Gastrolog, zanim postawi właściwą diagnozę, musi mieć pełen komplet badań i danych. W tym celu, po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego, może zlecić wykonanie dodatkowych badań, takich jak:
1.    badanie krwi, 
2.    USG jamy brzusznej, 
3.    RTG, 
4.    gastroskopia,
5.    kolonoskopia,
6.    tomografia komputerowa,
7.    zapalenie wyrostka robaczkowego (operacyjne),
8.    rezonans magnetyczny. 
Dopiero mając wszystkie niezbędne wyniki – będzie w stanie zająć się dokładnie problemami, z jakimi zgłosił się do niego pacjent.

Sposoby leczenia gastrologa

Gastrolog musi dopasować sposób leczenia indywidualnie do każdego pacjenta – każdy jest bowiem inny i będzie potrzebował zupełnie innych metod działania. Gastrolog może zaordynować specjalną dietę i przepisać leki, ale w wielu przypadkach konieczna będzie np. operacja. 

E-recepta od gastrologa 

Jeśli potrzebujemy pilnie leku, który zapisał nam gastrolog, powinniśmy zgłosić się na telewizytę albo wypełnić specjalny formularz do zamówienia leku w formie e-recepty. To rozwiązanie bardzo szybkie i wygodne, które sprawia, że w zaledwie parę chwil otrzymujemy na nasz telefon i/lub maila kod do realizacji recepty. Możemy to zrobić w najbliższej aptece, podając właśnie rzeczony kod, a także swój numer PESEL. Nie trzeba się już martwić o ciągłość przyjmowania leków, kiedy w zaledwie parę minut możemy otrzymać receptę na niezbędne medykamenty. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.