Urolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 99 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Urolog

Urologia to specjalizacja lekarska, która skupia się na diagnozie i leczeniu układu moczowego, a niekiedy również układu płciowego. Specjalistą w tej dziedzinie jest urolog, który, wbrew przekonaniu, leczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Oczywiście częściej są to jednak mężczyźni, ze względu na budowę i specyfikę ich układu płciowego i moczowego, ale w przypadku jakichkolwiek problemów z układem moczowym u kobiet – one również powinny zgłosić się do tego lekarza. 

Kiedy powinniśmy udać się do urologa?

Jeśli odczuwamy jakikolwiek dyskomfort, który związany jest z układem moczowym, to powinniśmy bezwzględnie udać się do lekarza urologa. Zanim jednak się tak stanie – trzeba pamiętać, że pierwsze kroki musimy postawić do gabinetu lekarza rodzinnego, który musi wystawić nam skierowanie na wizytę u urologa. 
Podstawą do odwiedzenia urologa są takie objawy jak: 
1.    krwiomocz, 
2.    bezmocz, 
3.    częstomocz, 
4.    problemy z oddawaniem moczu, 
5.    ból w dolnej części pleców, 
6.    bolesne parcie na pęcherz, 
7.    ból w trakcie oddawania moczu, 
8.    pieczenie podczas oddawania moczu. 
Wszystko, co jest zdecydowanym odstępstwem od normy – powinno zostać bezwzględnie skonsultowane z lekarzem urologiem bądź, w pierwszej kolejności, lekarzem rodzinnym. 

Jakie choroby leczy urolog? 

Urolog zajmuje się leczeniem szeregu chorób, takich jak: 
1.    zakażenia układu moczowego, 
2.    kamica moczowa, 
3.    torbiele nerek, 
4.    urazy mechaniczne, 
5.    nietrzymanie moczu, 
6.    stany zapalne męskich i żeńskich narządów płciowo-moczowych,
7.    stany przedrakowe, 
8.    nowotwory łagodne i złośliwe.
Każdy dyskomfort związany z układem płciowo-moczowym powinien skłonić nas do wizyty u tego specjalisty, bez wyjątku na płeć.

Kim jest urolog? 

Urolog, jak już wspomnieliśmy, jest lekarzem, który leczy układ moczowy. Zajmuje się zarówno profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem. Lekarz ten leczy więc nerki, moczowody, pęcherz moczowy, naczynia nerkowe czy cewkę moczową. O czym również napisaliśmy – do tego lekarza mogą udać się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. A nawet muszą, jeśli odczuwają jakiekolwiek dolegliwości związane z układem moczowo-płciowym. 

Wizyta u urologa online 

Jeśli potrzebujecie pilnie skierowania, recepty albo konsultacji w sprawie wyników badań – możecie skorzystać z szybkiej i prostej formy wizyty u lekarza. Telewizyta, która zazwyczaj odbywa się przez telefon lub wideorozmowę, pozwoli na zapytanie lekarza o palące nas zagadnienia, a jednocześnie możliwe będzie uzyskanie skierowania, recepty lub zwolnienia lekarskiego (L4). Taka wizyta jest szczególnie wskazana, jeśli terminy do lekarzy są bardzo odległe. To pozwoli rozwiać pierwsze wątpliwości i skonsultować występujące objawy. Lekarz może również wystawić nam skierowanie do urologa (na NFZ niemożliwe jest skorzystanie z jego pomocy bez skierowania). 

Jakie badania wykonuje urolog? 

Aby postawić odpowiednią diagnozę, urolog może potrzebować wykonać dodatkowe badania, poza badaniami krwi czy moczu. Dlatego może skierować nas na dalszą diagnostykę, w skład której wchodzi m.in.:
1.    urografia, 
2.    badanie palpacyjne, 
3.    badanie per rectum,
4.    USG, 
5.    cystoskopia, 
6.    badanie urodynamiczne. 
Czasami dopiero po dogłębniejszej diagnostyce, możliwe jest postawienie odpowiedniej diagnozy i dopiero w takim przypadku można będzie przystąpić do leczenia. 

Recepta online od urologa 

Jeśli potrzebujecie kontynuować swoje leczenie, ale w tym celu potrzebna jest wam recepta na leki, które bierzecie – możecie ominąć kolejkę i nie musicie pojawiać się osobiście w gabinecie lekarza. Wystarczy skorzystać z opcji wystawienia recepty online. To rozwiązanie proste, a także bardzo szybkie, bo wystarczy zaledwie kilka kliknięć i parę minut, aby dostać SMS-a z kodem do realizacji. Receptę wykupuje się tak, jak każdą inną – w aptece, po podaniu kodu oraz numeru PESEL. To znaczne ułatwienie, z którego warto korzystać. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.