Kardiolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 99 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Kardiolog

Kardiologia to dziedzina medycyny, która skupia się na układzie sercowo-naczyniowym. Każdy lekarz-kardiolog zajmuje się więc wszelkimi chorobami, które dotyczą serca. Jeśli więc dokuczają nam jakiekolwiek problemy, które dotyczą tego narządu – powinniśmy wybrać się do tego specjalisty. Warto wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się kardiolog, jakie choroby diagnozuje i w jaki sposób je leczy. 

Kardiolog – kim jest?

Jak wspomnieliśmy wcześniej w artykule – kardiolog zajmuje się chorobami serca, a dokładniej układem sercowo-naczyniowym. Do jego zadań należy diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia, czyli, obok serca, naczyniami krwionośnymi – żyłami, naczyniami włosowatymi i tętnicami. Kardiolog musi także zadbać o odpowiednią profilaktykę dla swoich pacjentów, aby ustrzec ich przed poważniejszymi konsekwencjami, jakimi może być np. zawał serca. 

Jakie choroby leczy kardiolog?

Wspomnieliśmy o zawale serca, ale to zaledwie jeden z wielu przypadków, w których kardiolog okazuje się być niezbędny. Ten specjalista zajmuje się bowiem szeregiem innych chorób, takich jak: 
1.    nadciśnienie tętnicze, 
2.    miażdżyca, 
3.    choroba wieńcowa, 
4.    zapalenie mięśnia sercowego,
5.    arytmie, 
6.    zaburzenia lipidowe, 
7.    zaburzenia rytmu serca. 
Każda z tych sytuacji sprawia, że kontakt z kardiologiem jest konieczny i nieunikniony. 

Objawy chorób kardiologicznych

Jest wiele objawów, które powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u kardiologa. Do najczęściej występujących zalicza się między innymi: 
1.    nadciśnienie tętnicze, 
2.    bóle w klatce piersiowej o różnym nasileniu, 
3.    sinica, 
4.    nieprawidłowe tętno, 
5.    dyskomfort, który odczuwalny jest w klatce piersiowej,
6.    zawroty głowy, 
7.    duszności, 
8.    omdlenia i zasłanbnięcia,
9.    stałe uczucie osłabienia. 
Jeśli odczuwamy ból w klatce piersiowej, a nasze serce nie pracuje poprawnie – kontakt z kardiologiem powinien być natychmiastowy.

Kardiolog – diagnoza chorób 

Kardiologię dzieli się na nieinwazyjną i inwazyjną – każda z nich wykorzystuje inne techniki do diagnozowania i leczenia chorób. Do najczęściej wykonywanych badań warto zaliczyć: 
1.    EKG spoczynkowe, 
2.    RTG klatki piersiowej, 
3.    EKG wysiłkowe, 
4.    badanie metodą Holtera, 
5.    tomografia komputerowa klatki piersiowej,
6.    rezonans magnetyczny klatki piersiowej 
7.    angiografia tętnic i żył obwodowych, 
8.    ablacja, 
9.    koronarografia.

Wizyta online u kardiologa

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy skorzystać z pomocy kardiologa i umówić się na badania – w pierwszej kolejności możemy spróbować skonsultować nasze objawy poprzez poradę online z lekarzem. Jest zazwyczaj znacznie szybciej możliwa, aniżeli wizyta stacjonarna u lekarza.
W przypadku, kiedy chcemy skonsultować wyniki swoich badań lub zasięgnąć profesjonalnej opinii lekarza albo potrzebna jest recepta na leki, które przyjmujemy w związku z naszym schorzeniem – warto spróbować konsultacji online. 

W jaki sposób kardiolog leczy choroby?

W zależności od tego, na co chorujemy, lekarz może zaordynować różne sposoby leczenia naszych dolegliwości. Można wśród nich wyróżnić: 
1.    farmakoterapię, czyli przyjmowanie leków mających zniwelować objawy, 
2.    zmianę stylu życia i dietę, 
3.    zabiegi chirurgiczne np. wstawienie zastawki, wszczepienie bajpasów czy rozrusznika serca. 
Każdy przypadek choroby jest indywidualnie rozpatrywany, diagnozowany i leczenie, więc każda osoba będzie otrzymywała inną pomoc lekarską. 

E-recepta od kardiologa

W przypadku, kiedy potrzebujemy recepty na swoje leki, które zapisał nam kardiolog – możemy zamówić je za pomocą usługi online. E-recepta często wystawiana jest w kilkanaście minut, sprawdzana jest przez lekarza i pozwala na uniknięcie kolejek do lekarza-specjalisty, który miałby wystawić nam tę receptę. Realizuje się ją w taki sam sposób, jak każdą inną. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.