- Recepta online
- Lekarze
- Kardiolog
Kardiolog online na wideo lub teleporadzie
Wybierz usługę
Wybierz termin i umów się na wideo lub telerozmowę.
Kardiolog
Kardiologia to dziedzina medycyny, która skupia się na układzie sercowo-naczyniowym. Każdy lekarz-kardiolog zajmuje się więc wszelkimi chorobami, które dotyczą serca. Jeśli więc dokuczają nam jakiekolwiek problemy, które dotyczą tego narządu – powinniśmy wybrać się do tego specjalisty. Warto wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się kardiolog, jakie choroby diagnozuje i w jaki sposób je leczy.
Kardiolog – kim jest?
Jak wspomnieliśmy wcześniej w artykule – kardiolog zajmuje się chorobami serca, a dokładniej układem sercowo-naczyniowym. Do jego zadań należy diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia, czyli, obok serca, naczyniami krwionośnymi – żyłami, naczyniami włosowatymi i tętnicami. Kardiolog musi także zadbać o odpowiednią profilaktykę dla swoich pacjentów, aby ustrzec ich przed poważniejszymi konsekwencjami, jakimi może być np. zawał serca.
Jakie choroby leczy kardiolog?
Wspomnieliśmy o zawale serca, ale to zaledwie jeden z wielu przypadków, w których kardiolog okazuje się być niezbędny. Ten specjalista zajmuje się bowiem szeregiem innych chorób, takich jak:
1. nadciśnienie tętnicze,
2. miażdżyca,
3. choroba wieńcowa,
4. zapalenie mięśnia sercowego,
5. arytmie,
6. zaburzenia lipidowe,
7. zaburzenia rytmu serca.
Każda z tych sytuacji sprawia, że kontakt z kardiologiem jest konieczny i nieunikniony.
Objawy chorób kardiologicznych
Jest wiele objawów, które powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u kardiologa. Do najczęściej występujących zalicza się między innymi:
1. nadciśnienie tętnicze,
2. bóle w klatce piersiowej o różnym nasileniu,
3. sinica,
4. nieprawidłowe tętno,
5. dyskomfort, który odczuwalny jest w klatce piersiowej,
6. zawroty głowy,
7. duszności,
8. omdlenia i zasłanbnięcia,
9. stałe uczucie osłabienia.
Jeśli odczuwamy ból w klatce piersiowej, a nasze serce nie pracuje poprawnie – kontakt z kardiologiem powinien być natychmiastowy.
Kardiolog – diagnoza chorób
Kardiologię dzieli się na nieinwazyjną i inwazyjną – każda z nich wykorzystuje inne techniki do diagnozowania i leczenia chorób. Do najczęściej wykonywanych badań warto zaliczyć:
1. EKG spoczynkowe,
2. RTG klatki piersiowej,
3. EKG wysiłkowe,
4. badanie metodą Holtera,
5. tomografia komputerowa klatki piersiowej,
6. rezonans magnetyczny klatki piersiowej
7. angiografia tętnic i żył obwodowych,
8. ablacja,
9. koronarografia.
Wizyta online u kardiologa
Jeśli nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy skorzystać z pomocy kardiologa i umówić się na badania – w pierwszej kolejności możemy spróbować skonsultować nasze objawy poprzez poradę online z lekarzem. Jest zazwyczaj znacznie szybciej możliwa, aniżeli wizyta stacjonarna u lekarza.
W przypadku, kiedy chcemy skonsultować wyniki swoich badań lub zasięgnąć profesjonalnej opinii lekarza albo potrzebna jest recepta na leki, które przyjmujemy w związku z naszym schorzeniem – warto spróbować konsultacji online.
W jaki sposób kardiolog leczy choroby?
W zależności od tego, na co chorujemy, lekarz może zaordynować różne sposoby leczenia naszych dolegliwości. Można wśród nich wyróżnić:
1. farmakoterapię, czyli przyjmowanie leków mających zniwelować objawy,
2. zmianę stylu życia i dietę,
3. zabiegi chirurgiczne np. wstawienie zastawki, wszczepienie bajpasów czy rozrusznika serca.
Każdy przypadek choroby jest indywidualnie rozpatrywany, diagnozowany i leczenie, więc każda osoba będzie otrzymywała inną pomoc lekarską.
E-recepta od kardiologa
W przypadku, kiedy potrzebujemy recepty na swoje leki, które zapisał nam kardiolog – możemy zamówić je za pomocą usługi online. E-recepta często wystawiana jest w kilkanaście minut, sprawdzana jest przez lekarza i pozwala na uniknięcie kolejek do lekarza-specjalisty, który miałby wystawić nam tę receptę. Realizuje się ją w taki sam sposób, jak każdą inną.
Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.