proktolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 89 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

proktolog

Proktolog to lekarz, do którego wiele osób krępuje się pójść na wizytę. Czasami jednak trzeba przełknąć dumę i pojawić się na wizycie, której się wstydzimy, ponieważ może nam uratować życie. Nie inaczej jest w tym przypadku. Schorzenia, które leczy ten specjalista, mogą być naprawdę poważne i często charakteryzują się bardzo przewlekłym i silnym bólem. Często zaledwie jedna wizyta u proktologa może nam już dać obraz tego, co się dzieje, a co za tym idzie – możliwe jest wyleczenie problemu. 

Czym zajmuje się hepatolog?

Proktologa to dziedzina medycyny, która zajmuje się dolegliwościami odbytnicy, kanału odbytu i odbytu. Lekarz, który się tym zajmuje to proktolog. Do jego zadań należy diagnozowanie, profilaktyka oraz leczenie chorób związanych z tymi narządami. To do proktologa zgłosimy się m.in. z problemami z zaparciami czy nietrzymaniem stolca. 

Kiedy zgłosić się do proktologa? 

Powinniśmy zgłosić się do proktologa, kiedy mierzymy się z bólami dotyczącymi okolic odbytu. To może być nie tylko ból w czystym rozumieniu tego słowa, ale również świąd czy pieczenie. Wszystkie problemy z wypróżnianiem, bóle brzucha oraz okolic odbytnicy – to sygnał, że powinniśmy udać się do proktologa. 

1.    Krwawienie z odbytu 
2.    Świąd odbytu 
3.    Bóle w okolicach odbytu 
4.    Problemy z wypróżnianiem – biegunki, ale również zaparcia
5.    Bóle brzucha 

Wszystko to może sugerować nam problemy, którymi może zająć się proktolog. 

Jakie choroby leczy proktolog? 

Proktolog zajmuje się leczeniem takich chorób jak: 

1.    Bóle odbytu 
2.    Hemoroidy 
3.    Krwawienie z dróg odbytniczych 
4.    Infekcje zapalne jelit
5.    Polipy odbytnicy 
6.    Uchyłki odbytnicy 
7.    Niedokrwienne zapalenie jelita grubego 
8.    Nowotwory jelita grubego 
9.    Zaparcia 
10.    Świąd odbytu

Wizyta u proktologa online

Jeśli chcemy skonsultować jakieś nasze wyniki badań – możemy umówić się na wizytę do proktologa przez Internet. Telewizyta jest szybką opcją wizyty u lekarza, która może nam zaoszczędzić parę miesięcy oczekiwania na wizytę stacjonarną. Telewizyta może odbywać się za pomocą czatu, połączenia telefonicznego lub połączenia wideo. Takie wizyty wyglądają tak samo, jak wizyty stacjonarne, chociaż mają pewne ograniczenia. Jeśli jednak nasza sprawa jest pilna – warto skorzystać z takiej możliwości. Na takiej wizycie możemy dostać e-receptę, skierowanie na dalsze badania albo nawet zwolnienie

Jakie badania zleca i wykonuje proktolog?

Proktolog, aby móc poprawnie zdiagnozować problem, który nas dotyczy, może nam zlecić albo wykonać takie badania jak: 

1.    Anoskopia
2.    Badanie per rectum 
3.    Rektoskopia
4.    Badania z krwi
5.    Kolonoskopia
6.    USG przezodbytnicze
7.    RTG jelita grubego 
8.    Test na krew utajoną

Jak leczy proktolog? 

W zależności od tego, jaki problem będzie nas dotyczył, proktolog może zlecić różne sposoby leczenia. Wśród nich mogą znaleźć się zabiegi, operacje, leczenie farmakologiczne, a także zalecenie do stosowania odpowiedniej diety. Wszystko jest tak naprawdę kwestią indywidualną – każdy lekarz podejdzie do swojego pacjenta w pełni indywidualnie i dobierze mu takie leczenie, które będzie dla niego najlepsze. 

E-recepta u proktologa

Jeśli potrzebujemy pilnie leku, który został nam zapisany od proktologa, możemy wykupić sobie specjalną wizytę online i poprosić o e-receptę, która nie różni się niczym od klasycznej recepty wypisywanej u lekarza. Za pomocą kodu, jaki dostajemy SMS-owo i mailowo, a także numeru PESEL, możemy wykupić swoje leki w aptece. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.