Onkolog teleporada

Wybierz usługę

Recepta

Kontynuacja lub nowy lek

od 59 zł

Skierowanie

Skierowanie na CT, MRI, RTG

od 79 zł

Zwolnienie L4

Zwolnienie chorobowe L4

od 99 zł

Teleporada

Teleporada telefoniczna

od 89 zł

Wybierz usługę i zapłać po podaniu niezbędnych danych.

Onkolog

Onkolog jest lekarzem, który zajmuje się profilaktyką, a także leczeniem nowotworów. To właśnie on zajmuje się nami w przypadku, kiedy walczymy z poważnymi chorobami z grupy nowotworów. Warto wiedzieć, kiedy powinniśmy udać się do onkologa – czas ma tutaj bowiem duże znaczenie. Zobaczcie, czym dokładnie zajmuje się ten specjalista, a także jakie objawy powinny nas zaniepokoić. 
 

Kiedy powinniśmy zgłosić się do onkologa?

Powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza onkologa, jeśli zauważymy u siebie: 
1.    pojawienie się na ciele znamion, guzów lub narośli, 
2.    krwioplucie, 
3.    wycieki z brodawek sutkowych, 
4.    utrzymujące się przez wiele tygodni kaszel lub chrypa, 
5.    zażółcona skóra lub gałki oczu, 
6.    krew w kale i krwiomocz, 
7.    ciągła utrata wagi mimo zwiększonego łaknienia, 
8.    częsta zgaga, 
9.    bezsenność, 
10.    przewlekłe zmęczenie oraz osłabienie. 
Oczywiście wiele z tych objawów może świadczyć o innych chorobach i niekoniecznie muszą oznaczać, że mamy nowotwór. Warto jednak z każdą anomalią w naszym ciele zgłosić się do lekarza, aby wykonać niezbędne badania. 

Jakie choroby leczy onkolog?

Onkolog zajmuje się szeregiem różnych chorób nowotworowych, spośród których możemy wymienić m.in.: 
1.    nowotwór piersi, 
2.    nowotwór żołądka, 
3.    nowotwór jelit, 
4.    nowotwór szyjki macicy, 
5.    nowotwór tarczycy, 
6.    nowotwory skóry, 
7.    nowotwór płuc, 
8.    nowotwór kości, 
9.    guz mózgu,
10.    chłoniaki, 
11.    nowotwory jąder.
To zaledwie kilka nowotworów, z którymi walczą onkolodzy. Zdecydowanie najczęściej leczonymi nowotworami są: rak tarczycy, rak piersi oraz rak jądra. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. 

Kim jest onkolog?

Lekarz ze specjalizacją z onkologii zajmuje się profilaktyką, a także diagnozą i leczeniem nowotworów. Odpowiednio szybko wykryte nowotwory mogą być wyleczalne w 100%. Dlatego właśnie każdy lekarz podkreśla, że jeśli tylko widzimy u siebie niepokojące objawy – niezwłocznie powinniśmy się zgłosić do lekarza. Onkolog zajmuje się również leczeniem stanów przednowotworowych i powikłaniami po tychże. 

Wizyta u onkologa online

Jeśli macie niezbędne badania i chcecie je skonsultować, potrzebujecie skierowania na jakieś badania albo przepisania leku – możecie skorzystać z opcji wizyty u lekarza przez internet. Telewizyta prowadzona jest za pomocą wideokonferencji lub połączenia telefonicznego, podczas których lekarz przeprowadzi z nami niezbędny wywiad i pokieruje nas, co powinniśmy zrobić dalej, a także przepisze niezbędne leki lub wystawi skierowanie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Może również wystawić zwolnienie, które może okazać się równie niezbędne. 

Jak przebiega leczenie u onkologa? 

Onkolog, aby pokonać nowotwór, sięga po wiele opcji, jakie ma dzisiejsza medycyna. Do najczęściej stosowanych sposobów leczenia raka można zaliczyć: 
1.    radioterapię
2.    farmakoterapię
3.    chemioterapię.
Onkolog obserwuje postępy, zleca dodatkowe badania, które dokładnie obrazują postępowanie leczenia i dostosowuje dalsze leczenie względem otrzymywanych wyników. Warto pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny i może być leczony zupełnie inaczej.  

E-recepta online

Jeśli potrzebujemy przedłużenia jakiekolwiek leku, a zależy nam na czasie – możemy skorzystać z możliwości, jakie daje nam internet, a dokładniej z opcji zamówienia recepty online. E-receptę możemy uzyskać w zaledwie kilkanaście minut, bez kolejki i konieczności umawiania się do lekarza. Realizuje się ją dokładnie w taki sam sposób, jak klasyczną receptę, jaką lekarz wypisuje nam w swoim gabinecie. 

Treści, które przedstawione są na stronie halomed.pl nie zastąpią kontaktu z lekarzem – są jedynie wskazówką i mają formę informacyjną. Administrator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z wykorzystania informacji, które są zawarte w serwisie.